Slováček

Rychle, levně, kvalitně


DřevostavbyDřevostavba Vám ušetří spoustu času, peněz i starostí a to jak při výstavbě, tak hlavně v době, kdy bude Vaším novým domovem.

Při stavbě dřevostavby dochází k minimalizaci mokrých procesů a zbylé procesy jsou suché, dochází zde k velmi významné časové úspoře oproti výstavbě zděného domu.

Pořízení dřevostavby vyjde výrazně levněji, než stavba klasického zděného domu!
Díky stavebnicové technologii a použitému materiálu je výstavba těchto rodinných domů nesmírně rychlá a náklady jsou enormně nízké.

Dřevostavba splňuje požadavky energeticky úsporného domu. Na vytápění ročně ušetříte až desítky tisíc korun! Když zatopíte v dřevěném domě, máte v něm skoro okamžitě teplo. Kdežto zděný dům musíte vytápět několik hodin, než se v něm zahřejete, protože teplo se nejdříve akumuluje ve zdech.

Dřevo je jedním z nejpřirozenějších stavebních materiálů. Předností dřeva je i to, že dokáže vyrovnávat vlhkost v interiéru a udržovat stabilní klima. Dřevostavby umožňují při stejném obestavěném prostoru využít větší vnitřní prostor.

Dřevo jako každý materiál při určité teplotě opravdu hoří, ale technická norma konstatuje, že díky impregnaci jsou dřevěné konstrukce požárně odolné. Zní to jako paradox, ale není to tak složité. Zuhelnatělá povrchová vrstva vznikající při požáru na nosných prvcích (trámech) totiž brání dalšímu ohoření (u objemných dřevěných kusů pronikne oheň do zhruba dvou až třícentimetrové hloubky a jeho další postup se výrazně zpomalí či zastaví, neboť povrchová vrstva zuhelnatí a brání přístupu kyslíku).